Translate

понедельник, 28 декабря 2020 г.

ХКБМ контракт 10 НГУ


05.01.2021

Укроборонпром завершив постачання 10 БТР-4Е до Нацгвардії.

У грудні 2020 року Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова (ХКБМ), яке входить до складу ДК "Укроборонпром", відвантажило 6 БТР-4Е для потреб Національної Гвардії України (НГУ).

БТР-4Е – повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер (БТР), який розроблений та виготовляється на Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені О.О. Морозова. БТР призначений для транспортування особового складу мотострілецьких підрозділів та їх вогневої підтримки в бою.

БТР-4Е використовується для оснащення підрозділів, здатних вести бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування супротивником зброї масового ураження. Він може бути базовою машиною для спеціальних сил швидкого реагування та морської піхоти. БТР може виконувати поставлені задачі як удень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з будь-яким покриттям та в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур оточуючого середовища від -40 до +55°С.

Нагадаємо, у жовтні та грудні 2017 року ХКБМ та Національна Гвардія України уклали два державних контракти на постачання бронетранспортерів БТР-4Е для потреб НГУ, загальною кількістю у 10 одиниць. Згідно них ХКБМ повинно було поставити 10 бойових машин у серпні 2018 року. Однак виконання цих контрактів у 2018 р. було зірване.

У вересні 2020 р. роботи за цими контрактами було відновлено, і станом на жовтень 2020 р було поставлено замовнику 4 машини. До кінця грудня усі 10 БТР-4Е були відвантажені замовнику.

https://ukroboronprom.com.ua/uk/media/ukroboronprom-zavershyv-postachannya-10-btr-4e-do-natsgvardiyi.html


16.12.2020

В НГУ стверджують, що ХКБМ досі не передало їм замовлені БТР-4Е

Головне управління НГУ звернуло увагу керівництва ДК "Укроборонпром", що ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова" затримує постачання нових бронетранспортерів за оновленим контрактом від 25 жовтня 2017 року.

Так, в листі від 8 грудня ц.р., який був направлений в Концерн, відзначається, що станом на 3 грудня 2020 року військовій частині 3017 Національної гвардії України не передано жодного з обіцяних шести бронетранспортерів.

При цьому, представники НГУ нагадали, що наприкінці жовтня (30.10.2020) у листі ДК "Укроборонпром" повідомлялося, що за контрактом вже виготовлені дві одиниці нових БТР-4Е, які готуються до передачі.

Ще по два бронетранспортери планувалося передати у листопаді та грудні поточного року.

В НГУ стоїть на озброєнні кілька десятків БТР-4Е. 

Світлина з навчань нацгвардійців у жовтні 2020 року.

Варто додати, що під час нещодавнього робочого візиту новообраного Генерального директора ДК "Укроборонпром" Юрія Гусєва на харківські бронетанкові підприємства (11 грудня ц.р.) прес-службою Концерну повідомлялося, що 8 з 10 БТР-4Е вже поставлено в Нацгвардію ХКБМ й до кінця цього року контракт буде виконаний.

https://defence-ua.com/news/v_ngu_stverdzhujut_scho_hkbm_dosi_ne_peredalo_jim_zamovleni_btr_4e-2344.html

 

  

11.12.2020

Генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв: «Є повне порозуміння щодо реформування концерну»

 


Генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв здійснив робочий візит до Харкова та відвідав ряд підприємств Концерну: Завод імені В.О. Малишева (ЗІМ), Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), Харківський бронетанковий завод (ХБТЗ) і Харківське державне авіаційне виробниче підприємство(ХДАВП).

 Юрій Гусєв також зустрівся з представниками ЗМІ та розповів про хід реформування "Укроборонпрому" тапро стан вирішення актуальних проблем харківських підприємств-учасників Концерну, які визначив Президент України.

 

Юрій Гусев зазначив, що після його призначення на посаду Генерального директора Концерну вже були проведені наради у Прем’єр-міністра, секретаря Ради Національної Безпеки і Оборони та з Віце-прем’єром з питань стратегічних галузей промисловості. Між усіма учасниками є повне порозуміння щодо розробки конкретного плану заходів з реформування Укроборонпрому.

 “Також погоджено, що цей план заходів буде винесено і на розгляд Уряду, і на розгляд РНБО. Окрім того ми очікуємо, що на наступному тижні буде перереєстровано законопроект щодо реформування Укроборонпрому, який надасть можливість та всі інструменти для корпоратизації підприємств Концерну” – зазначив Юрій Гусєв.

 Юрій Гусєв додав, що реформа Укроборонпрому передбачена стратегічними документами, які ухвалено державою протягом багатьох років. Насамперед, це передбачає Стратегія національної безпеки, чинна стратегія реформування оборонно-промислового комплексу та низка постанов уряду, починаючи з 2016 року. У них чітко зазначається, що Укроборонпром необхідно корпоратизувати, мають бути створені секторальні холдинги, а управління повинно відбуватися відповідно до стандартів ОЄСР.

Щодо виконання доручень президента по харківських бронетанкових підприємствах, то з моменту останнього візиту очільника держави до Харкова відбулися позитивні зміни.

Вирішено питання щодо заборгованості з виплати заробітної платні на ЗІМ і ХКБМ. В попередні роки вона становила чотири роки на ЗІМ, та шість місяців на ХКБМ. Заборгованості з заробітної платні по ХБТЗ немає.


ХКБМ виконав великий контракт з Міністерством оборони України (на 45 БТР-4).
та Нацгвардією (виконає у 2020, 8 з 10 БТР поставлено)

За прогнозом, у 2020 році ЗІМ збільшить майже вдвічі збільшить обсяг виробництва і реалізації продукції.ХКБМ має добру завантаженість за контрактами на 2021 рік. (оформлені договори з МОУ щодо постачання БТР-4Е – 75 одиниць, БТР-4К – 1 одиниця, БРЕМ-4РМ – 1 одиниця.

  


Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв, гендиректор ДП "Завод ім. Малишева Василь Крилас та директор ХКБМ Яков Мормило під час пресконференції у Харкові 11 грудня 2020 року

https://ukroboronprom.com.ua/uk/media/generalnyj-dyrektor-ukroboronproma-yurij-gusyev-ye-povne-porozuminnya-shhodo-reformuvannya-kontsernu.html

 

 

28.07.2020, 13:21

До кінця року Нацгвардія отримає всі бронетранспортери від "Укроборонпрому"

Ми продовжуємо вирішувати питання зірваних контрактів минулих років і виконувати зобов'язання перед замовниками – до кінця року Нацгвардія отримає всі бронетранспортери від «Укроборонпрому».

Пам'ятаєте контракт на виготовлення БТР-4Е для Міноборони, який ми спільно з Міноборони розблокували після трьох років прострочки? Тоді ніхто, включно з нашим замовником, не вірив у здатність Укроборонпрому та Харківсього бюро ім. Морозова виконати цей безнадійний "вісяк".

Але ось вже сьомий місяць як ми доводимо зворотне, виконуючи контракт точно в графік. І до кінця серпня ми його таки виконаємо.

Це важливо не тільки тому, що наші військові нарешті отримають бойові машини, які безпосередньо воюють на фронті. Виконання цього контракту відкриє можливість для заводу розпочати виготовлення БТР-4Е ще для одного нашого замовника – Національної Гвардії.

 Так сталось, що не з нашої вини Нацгвардійці також вже третій рік чекають свою техніку.

 Контракт з НГУ на поставку БТР-ів було укладено три роки тому, у жовтні 2017 року. Відповідно до умов контракту, ХКБМ мав поставити бронетранспортери ще в серпні 2018 року. Внаслідок недбалих дій попереднього керівництва заводу на сьогоднішній день гвардія отримала лише всього дві одиниці техніки.

 Рік тому, коли ми почали розбиратися з цією ситуацією, нами було зафіксовано суттєву нестачу грошей та комплектуючих. Загальна сума контракту, який був укладений в 2017 році з Національною гвардією, складає 220 млн грн. Правоохоронним органам було надано інформацію про використання 132 млн. грн., документів щодо використання ще майже 90 млн не знайдено. По цьому факту було порушено та розслідується кримінальне провадження (N42020220000000223 за ч.2 ст. 364 КК України).

Минулого тижня ми вкотре зустрічалися з цього приводу з представниками Нацгвардії і запевнили, що новий графік виконання контракту, затверджений ще у травні цього року, буде дотримано. Відповідно до нього, машини планується виготовити та поставити до кінця року, по дві щомісяця. Це стало можливим саме завдяки тому, що харківський завод вчасно та за графіком завершує виконання контракту для Міноборони.

Бронетранспортери моделі 4Е виготовляє тільки це підприємство – єдине на всю Україну. Тобто, одночасно виготовляти машини для різних замовників з однаковими терміном здачі їх за контрактами – неможливо. Це пов'язано не лише з технологічним циклом на самому підприємстві, але й з спроможністю співвиконавців, які поставляють комплектуючі. Ще раз нагадаю, що їх обирали не ми і в рамках діючих контрактів змінити їх неможливо з огляду на вже зроблені платежі та існуючі зобов'язання, у тому числі, перед замовниками.

Однак, після розблокування контракту для Міноборони, а також завдяки його вчасному виконанню, налагодженню виробничого циклу та всіх процесів після декількох років повного простою, ХКБМ матиме спроможність розпочати виготовлення машин і для National Guard of Ukraine.

Контракти на виготовлення БТР-4Е перебувають на особливому контролі в Концерні. Я особисто слідкую за графіком, всіма проблемними ситуаціями, що виникають в процесі, та веду перемовини із замовниками. Це – найбільш проблемні контракти, що дісталися нам у спадок.

За 8 тижнів до передачі останнього БТР-4Е для Міноборони ми впевнені, що підприємство встигне виготовити та поставити Нацгвардійцям техніку, на яку вони чекають уже три роки.

Мустафа Найем, Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром", персональный блог на Украинской правде

 https://blogs.pravda.com.ua/authors/nayem/5f1ffc36cac06/


Комментариев нет:

Отправить комментарий