Translate

среда, 31 марта 2021 г.

Программа производства ТБКМ «Дозор-Б»



17.12.2023

Розвідникам передали два унікальні броньовики

ГУР МІНОБОРОНИ ПЕРЕДАЛИ ДВІ БРОНЕМАШИНИ «ДОЗОР-Б»



Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов спільно із народним депутатом Павлом Якименком передали розвідникам два унікальні броньовики «Дозор-Б».

 


«Презентували результати нашої попередньої зустрічі із начальником ГУР МО України Кирилом Будановим. Не про всі переваги автомобіля можемо говорити, але російським окупантам вони мають «сподобатися». Зокрема, броня: захист від мін, вогню зі стрілецької зброї та інше. Дякую народним депутатам Павлу Якименку та Ігорю Копитіну, не на словах, а на ділі доводите: оборона від ворога – перш за все», – зазначив Олег Синєгубов.

 


Головному управлінню розвідки Міноборони передали дві бронемашини українського виробництва “Дозор-Б”.

 

Про це в Telegram повідомив народний депутат Ігор Копитін.

 


“Автопарк Головного управління розвідки Міноборони поповнився двома сучасними броньованими автомобілями українського виробництва “Дозор-Б”. Разом з очільником Харківської ОДА Олегом Синєгубовим та моїм колегою Павлом Якименком передали автівки начальнику ГУР Кирилу Буданову. Автомобілі були придбані за позабюджетні кошти з залученням соціально-відповідального бізнесу”, – написав він.

За словами Копитіна, дані багатофункціональні бронемашини сконструйовані харківськими інженерами та призначені для перевезення як особового складу, так і зброї та військового обладнання. Техніка має сучасне оснащення та захист проти мін і вогнепальної зброї. Не боїться погодних умов і буде ефективною як на полі бою, так і під час розвідки.

 


“Впевнений, що під управлінням бійців славетного ГУРу ці бронемашини покажуть себе якнайкраще. На ворога чекає ще багато сюрпризів, а наша задача – створити всі умови, щоб вони стали “незабутніми”, – резюмував народний депутат.

 


Автомобіль повністю укомплектований для бойових задач. Це новітня розробка, яка вперше з’явилася у нас в країні, ексклюзивно сконструйована харків’янами.

https://kopytin.works/gur-minoborony-bronemashyny-dozor-b/

https://armyinform.com.ua/2023/12/17/rozvidnykam-peredaly-dva-unikalni-bronovyky/

https://kharkivoda.gov.ua/news/124699


03.08.2021

Швидкість і вогонь: перші фото нової 122-мм вогнеметної системи "Спека" на базі "Дозору-Б"

Нову розробку з термобаричними боєприпасами готують до заводських випробувань

На ХКБМ ім. Морозова завершили роботи з інтеграції пускової нової системи зброї з базовою платформою, під яку вона створювалась - це тактична колісна бойова машина 4х4 "Дозор-Б". Редакція Defense Express отримала перші фото цієї нової розробки, яка здійснюється за ініціативи ДК "Укроборонпром"




Основними виконавцями робіт зі створення першої вітчизняної легкої вогнеметної системи на базі шасі "Дозор-Б" є декілька підприємств, що входять до складу концерну "Укроборонпром". Головний виконавець та інтегратор - ХКБМ ім. Морозова, яке власне є розробником "Дозору".

Легка мобільна вогнеметна система "Спека" на базі ТКБМ "Дозор-Б"

Інші ключові партнери проєкту - це ДП "Шепетівський ремонтний завод", яке відповідає за пакет направляючих для малогабаритної системи запуску нових боєприпасів та ДАХК "Артем" - безпосередній розробник та виробник нових засобів враження.

Проєкт розроблений за участю фахівців Центрального науково-дослідного інституту ОВТ ЗС України.

Ідея розробки легкої мобільної вогнеметної системи "Спека" на базі ТБКМ "Дозор-Б" народилась у "надрах" Управління високоточної зброї та боєприпасів Концерну "Укроборонпром". А відповідне рішення на запуск внутрішньої ДКР по розробці системи"Спека" приймало керівництво Концерну.

Легка мобільна вогнеметна система "Спека" на базі ТКБМ "Дозор-Б" поєднує у собі низку ключових характеристик та можливостей, які вкрай потрібні на сучасному полі бою.

На переконання її розробників переваги системи - у її високій мобільності, непомітності для ворога, спроможності швидко проводити вогонь у відповідь і оперативно міняти місце знаходження, уникаючи загрози ворожих ударів.

Легка мобільна вогнеметна система "Спека" на базі ТКБМ "Дозор-Б"

"Вогневий" "Дозор" ззовні важко відрізнити від лінійної машини. Проте він отримав дійсно новий функціонал і перетворився на легку РСЗВ – в його кузові знаходиться система з 10 термобаричними снарядами, розміщеними у направляючих. При потребі пакет направляючих піднімається у бойове положення і розрахунок здійснює пуск. Максимальна дальність пуску до 7 км.

Нова система зброї, як очікується, матиме значну вогневу потужність з огляду на її оснащення саме термобаричними боєприпасами. Термобаричний реактивний снаряд у калібрі 122-мм РС-122ТБ під нову РСЗВ "Спека" на базі "Дозор-Б", перебуває у плановому графіку розробки.

Раніше Президент Компанії - Голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зімін повідомив про те, що "ми успішно випробували термобаричну бойову частину, вона показала дуже високу ефективність і на цей момент ми ведемо роботи по руховій частині. Я думаю, що в найближчі місяці ми вже вийдемо на вогневі випробування. Фактично, я вважаю, до кінця цього року снаряд буде готовий".

Також він стверджував, що українські військові виявили зацікавленість в цьому зразку озброєння. Раніше таких боєприпасів та систем в арсеналі Збройних Сил України не було. В той час як Російська Федерація активно розвиває цей напрям. На додачу до важкої вогнеметної системи ТОС "Буратино" на озброєння ЗС Росії заплановано прийняти нову важку вогнеметну систему ТОС-2 на колісному шассі під назвою "Тосочка".

Українську вогнеметну "Спеку" готують до заводських випробувань. У новому камуфляжі ця мобільна вогнеметна система на базі ТБКМ "Дозор-Б" буде продемонстрована на День Незалежності.

Наступний уже запланований етап у розробці системи "Спека" - це розробка роботизованої версії, яка зможе використовувати боєприпаси із комбінованою бойовою частиною.

https://defence-ua.com/weapon_and_tech/shvidkist_i_vogon_pershi_foto_novoji_vognementnoji_sistemi_speka_na_bazi_dozoru_b-4390.html

 


22.06.2021

Україна експортує до США один «Дозор-Б».

Один день із главою «Укроборонпрому» Юрієм Гусєвим. Він намагається реформувати концерн: сидить на нескінченних нарадах, хвалить Володимира Зеленського і думає про долю Батьківщини. Дуже великий репортаж

Одразу після екзекуції звітує Михайло Морозов, заступник Гусєва з маркетингу та збуту. Він розповідає про виставку «Зброя та безпека» Довідка

Відбувалася з 15 до 18 червня в Міжнародному виставковому центрі, у ній, крім українських підприємств, брали участь близько 30 іноземних — зі США, Литви, Чехії, Казахстану, Франції, Ізраїлю та багатьох інших країн.

. У ній беруть участь близько 40 підприємств, які входять до складу концерну і виставляють майже півтори сотні експонатів.

— На виставці є ціла низка технічних зауважень. Наприклад, там є радар на базі КАМАЗа, і ми докладаємо зусиль, щоб заклеїти назву КАМАЗ назвою фірми, яка його [радар] встановила — це чи то чехи, чи то турки, — говорить він.

Морозову не хочеться, щоб назва російської компанії «КАМАЗ» фігурувала на міжнародній виставці, що проходить в Україні.

Він кілька хвилин розповідає про чисельні контракти підприємств концерну: отримали гроші з Ефіопії, беруть участь у тендері Малайзії, можливе підписання контрактів в Іраку, продовжують боротися за гроші з Перу і сподіваються на партнерство з Бразилією. Але з промови не ясно, що це за контракти і партнерства, а також скільки це реально принесе грошей.

— Американці купили в «Укрспецекспорту» «Дозор» Довідка

«Дозор-б» — військовий бронеавтомобіль, розроблений на Харківському заводі.

. Контракт на понад 500 тисяч доларів. Я сподіваюся, що машини їм сподобаються, вони відмовляться від своїх Хаммерів і купуватимуть наші «Дозори», — чеканить Морозов.

«Укрспецекспорт» — держпідприємство у складі концерну, яке спеціалізується на експорті та імпорті продукції і послуг військового й спеціального призначення. У 2015 році «Дозор» проходив державні випробування — у нього виявили 49 різних недоліків. Після цього між Міноборони і концерном підписали договір, за яким машину могли прийняти на озброєння української армії, але тільки коли усунуть всі недоліки. Перші 10 автомобілів передали армії у 2016 році.

Автор: Марія Жартовська, Редактор: Євген Спірін

https://babel.ua/texts/65621-odin-den-iz-glavoyu-ukroboronpromu-yuriyem-gusyevim-vin-namagayetsya-reformuvati-koncern-sidit-na-neskinchennih-naradah-hvalit-volodimira-zelenskogo-i-dumaye-pro-dolyu-batkivshchini-duzhe-velikiy-repo

 


04.02.2021

Державне підприємство «ХКБМ» працює над протитанковою версією тактичної бойової машини «Дозор-Б».

Збірна модель протитанкового ракетного комплексу на базі «Дозор-Б» Стопкадр з відео «Сьогодні.Новини»

Про це повідомляє «Мілітарний».

Основне озброєння самохідного протитанкового ракетного комплексу – керовані ракети типу РК-2С (тандемно-кумулятивні) та РК-2ОФ (уламково-фугасні) аналогічні ПТРК «Стугна».

Возимий боєкомплект протитанкових ракет, що розміщуються у двох барабанах складає 10 одиниць. Споряджання барабанів – з бортів машини.

Пускова установка спарена для двох протитанкових ракет, з прицільним комплексом на ньому, схожа конструкція реалізована на протитанковому ракетному комплексі «Амулет» від КБ «ЛУЧ», чи бере останній у розробці – не відомо.


Підйом пускової установки з бойового відділення протитанкової машини на базі «Дозор-Б»

Підйом пускової установки з бойового відділення протитанкової машини на базі «Дозор-Б» Стопкадр з відео «Сьогодні.Новини»

Оскільки машина «Дозор-Б» має плавати для початку закупівель Міністерством оборони України, на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» одразу опрацьовують протитанкову версію з цією можливістю.

Для цього машина дообладнюється боковими поплавками, розміщеними під боковими дверима та за задніми колесами, також там заплановано встановлення гребних гвинтів.

Базова версія «Дозор-Б» успішно пройшла державні випробування та влітку 2020 року машину прийняли на озброєння Збройних Сил України.

ХКБМ працює над протитанковою версією «Дозор-Б». Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»

У серпні 2020 року в ході візиту віцепрем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» було заявлено про наміри розгорнути на підприємстві серійне виробництво «Дозор-Б».

У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10 одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх до ЗСУ.

Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року.

Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини уже займалися харківські конструктори.

https://mil.in.ua/uk/news/hkbm-pratsyuye-nad-protytankovoyu-versiyeyu-dozor-b/


24.12.2019

ЗСУ випробовували та обирали кращий бронеавтомобіль


24.12.2019, на Житомирщині завершився демонстраційний показ нових і модернізованих бронеавтомобів для ЗС України, за результатами якого комісія обере кращий бронеавтомобіль.



Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу.

Залучались «Варта» та «Новатор» від ТОВ «Українська бронетехніка», «Дозор-Б» від Харківського конструкторського бюро з машинобудування та українсько-польський бронеавтомобіль «Oncilla-M» (модернізований «Дозор-Б») від ТОВ «НВК «ВК Система».




Варто зауважити, що досі лише два бронеавтомобілі пройшли повний цикл державних випробувань та прийняті на озброєння української армії це «Козак-2» від ПрАТ «НВО «Практика» (на озброєнні з 2017го) «Барс-8» від ПрАТ «АК «Богдан Моторс» (з 2019).




На першому етапі машини продемонстрували можливості у подоланні перешкод на випробувальному полігоні «АвтоКрАЗу». Тут, за наявною інформацією, попереду були «Новатор» та «Варта», а «Дозор-Б» та «Oncilla-M» показали гірші результати.


Другим етапом випробовувань став марш довжиною понад 500 км. за маршрутом м. Кременчук – полігон на Житомирщині. Тут, на полігоні відбувся третій етап, вході нього розробники продемонстрували можливості бронеавтомобілів у наближених до екстремальних польових природних умовах.



Також, за участі військовослужбовців Десантно-штурмових військ, відбулася практична перевірка ергономічності десантних відділень. На завершення випробувань демонструвалися вогневі можливості кожного зразка техніки: автомобілі обладнували 12,7-мм кулеметом НСВТ з 600 патронами, а екіпажу отримував по 600 набоїв до автомату АК-74.


Ніяких подробиць наразі не повідомляється.

За результатами демонстраційного показу комісія ЗС України надасть пропозиції для прийняття рішення щодо подальшого постачання на озброєння кращих із представлених зразків.

https://www.ukrmilitary.com/2019/12/bba.html?m=1#google_vignette


20.07.2016

Укроборонпром передав військовим перші десять бронемашин «Дозор-Б»



Вітчизняні бойові машини "Дозор-Б" сьогодні передали військовим. "Бойові машини пройшли військову прийомку та готові до подальшої експлуатації без жодних обмежень", -  зазначили військові.



Десять бронемашин «Дозор-Б» успішно прийняті харківським та львівським військовими представництвами, – заявив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов в ході прес-конференції за підсумками 2-річної діяльності менеджменту Укроборонпрому.




Подія відбулась на Державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. О.О. Морозова».



«Ми врахували всі вимоги замовника – машини добре пройшли прийомо-здавальні випробування та прийняті представництвами МОУ», – заявив Генеральний директор Укроборонпрому Роман Романов.






Військові зазначили, що бойові машини пройшли військову прийомку та готові до подальшої експлуатації без жодних обмежень





Зараз потужності «Укроборонпрому» дозволять виготовляти понад 100 бронемашин «Дозор-Б» на рік. Також триває робота з їх адаптації до стандартів НАТО.




Концерном ведуться роботи з подальшого покращення тактико-технічних характеристик машини та надання їй можливості подолання водних перешкод вплав, оснащення новітніми комплексами озброєння.

Источник


Комментариев нет:

Отправить комментарий