воскресенье, 30 сентября 2018 г.

Завод Маяк

20.01.2021

Завод "Маяк" готує до передачі Збройним Силам України новий 120 мм міномет на заміну "Молоту".


Оновлений міномет калібру 120 мм, розроблений фахівцями заводу "Маяк", що входить до складу Укроборонпрому, невдовзі буде прийнято на озброєння нашої армії.

Про це стало відомо під час візиту на підприємство генерального директора Концерну Юрія Гусєва.

Фахівці "Маяка" продемонстрували модернізований міномет М-120-16, який виконано з урахуванням усіх зауважень замовника.

"Незважаючи на арешт своїх поточних рахунків, завод "Маяк" продовжує успішно розробляти та випускати продукцію для українських військових, залишаючись одним з небагатьох в Україні виробників мінометів для ЗСУ", – заявив Юрій Гусєв.

Також очільник Концерну ознайомився з новою розробкою – мінометом калібру 60 мм М-60-16.

"60-ти міліметрові міномети — це новий вид озброєння для нашого війська, який стане потужною підтримкою сил піхотних підрозділів. Це дуже мобільна зброя, яка на сьогодні вдало експлуатується провідними підрозділами НАТО", – розповів головний конструктор заводу Олександр Гордєєв.

Крім того, Юрій Гусєв ознайомився з дослідним зразком крупнокаліберного кулемету КТ-12,7 (модернізований аналог НСВТ), виробничими потужностями підприємства та сучасними високоточними верстатами серії Mayak Weapons, які для власних виробничих потреб розробили фахівці заводу.

АТ "Завод "Маяк" – підприємство, що спеціалізується на розробці та виготовленні стрілецької зброї та її складових компонентів, артилерійської зброї, ремонту та модернізації військової техніки, а також виробництві апаратури мовного оповіщення при аварійних ситуаціях військових, цивільних літаків та гелікоптерів. У 2012 році ПАТ "Завод "Маяк" перейшов в управління ДК "Укроборонпром".

Нагадаємо, у 2020 році Укроборонпром стабілізував роботу Заводу "Маяк" після низки спроб рейдерського захоплення підприємства та судових тяганин, активно відновлює виробництво для виконання контрактів в рамках ДОЗ та продовжує повертати у власність активи підприємства.

https://ukroboronprom.com.ua/uk/media/zavod-mayak-gotuye-do-peredachi-zbrojnym-sylam-ukrayiny-novyj-120-mm-minomet-na-zaminu-molotu.html

 

 

11.01.2021

Кулемет КТ-7,62, розробки та виробництва підприємства «Завод «Маяк» пройшов випробування холодом.


Про це пресслужба підприємства написала у себе на сторінці у Facebook.

Для цього кулемет більше доби тримали у спеціальній морозильній камері, після чого з нього здійснили серію пострілів передбаченою програмою випробувань.

Випробування відбувалось у лабораторії підприємства.



Арктичний холод, африканська спека, вологість екваторіальних джунглів і проникливий пісок пустелі – всі ці умови можливо штучно відтворити у випробувальному комплексі центральної заводської лабораторії Заводу Маяк, – йдеться у повідомленні

Перед тим як кулемет КТ-7,62 пройшов випробування холодом, важливим етапом тестувань був відстріл танковим кулеметом КТ-7,62 25 тисяч набоїв, таким чином його перевіряли на живучість:

Випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні випробування – 15 діб, їх проводили фахівці «Заводу «Маяк» за участі представників ВП 1285 МОУ, за кошти підприємства.

Як заявляє пресслужба ДК «Укроборонпром», АТ «Завод «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000.

Результати періодичних випробувань 22 вересня затвердили представники Військового представництва 1285 Міністерства оборони України.

Засвідчення військовим представництвом 1285  Міністерства оборони України проведення випробувань на живучість (відстрілу 25 тисяч пострілів) кулемету КТ-7,62

Засвідчення військовим представництвом 1285 Міністерства оборони України проведення випробувань на живучість (відстрілу 25 тисяч пострілів) кулемету КТ-7,62 Фото: «Завод «Маяк»

Кулемет Калашникова танковий КТ-7,62 – український аналог радянського ПКТ, який призначений для встановлення в баштах танків і на різній бронетехніці.

Вперше кулемет Калашникова танковий КТ-7,62 київський «Завод «Маяк» презентував на Міжнародній виставці «Зброя і безпека» у 2011 році.

https://mil.in.ua/uk/news/kulemet-kt-7-62-projshov-vyprobuvannya-holodom/

https://www.facebook.com/100581021972464/photos/a.101177445246155/110314527665780/?type=3

 

23.09.2020

25 000 пострілів – основний танковий кулемет ЗСУ успішно пройшов періодичні випробування (фото, відео)

АТ «Завод Маяк», провів унікальні випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив живучість з настрілом у 25 000 пострілів. Цим кулеметом оснащено всі види легкої бронетехніки Збройних Сил України.

Результати періодичних випробувань 22 вересня затвердили представники Військового представництва 1285 Міністерства оборони України.



Під час випробувань перевіряли справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах планети Земля, відтворених у заводській лабораторії, а також було підтверджено його живучість при здійсненні 25 000 пострілів.



Випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні випробування – 15 діб, їх проводили фахівці заводу «Маяк» за участі представників ВП 1285 МОУ, за кошти підприємства. «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000, розповіли на підприємстві та показали 29 ящиків з відстріляними гільзами.




«Вперше в Україні кулемет цього сімейства підтвердив свої характеристики на періодичному випробуванні, успішно відстрілявши 25 000 пострілів. Для порівняння – стандарт НАТО для аналогічного типу озброєння – 15 000 пострілів, а наш кулемет відстріляв 25 000 і виглядає як новенький! Хочу підкреслити, що кулемет КТ-7,62 Заводу «Маяк» на 100% складається з українських складових і є найбільш потужним у калібрі 7,62 серед подібних кулеметів. До нас підтвердити настріл у 25 000 пострілів вдалося зробити лише одному заводу у світі – «Іжевському механічному заводу, який входить до Концерну «Калашников». Він знаходяться на території країни-агресора», – пояснює заступник голови правління з виробництва АТ «Завод Маяк» Олександр Гордєєв.

За словами Гордєєва, представники замовника самі обрали 2 кулемета з партії для проведення кліматичних випробувань та випробувань на живучість, та особисто супроводжували усі етапи перевірки.



«Випробування на живучість відбулися у вересні – протягом 10 днів по 3-4 години на добу кулемет безперервно стріляв з перевіркою на кучність, аби довести свою живучість у 25 000 пострілів. У 2014 році, коли на Сході України велися особливо інтенсивні бої, наші кулемети працювали приблизно з такою ж інтенсивністю, але вже в умовах реальних боїв. Тому цими періодичними випробуваннями ми підтвердили здатність КТ-7,62 безвідмовно влучно працювати в умовах сучасного типу збройних конфліктів, в якому основне значення мають кулемети та снайперське озброєння», – пояснює Гордєєв, який донедавна і сам захищав Україну на Сході.




Зокрема, саме ці танкові кулемети встановлюються на БТР-4Е, які виготовляє Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова в рамках державного оборонного замовлення.

«Як вітчизняний державний виробник озброєння ми відчуваємо особливу відповідальність за те, як наші вироби проявляють себе в умовах сучасного бою. Ми маємо сервісні зобов’язання перед замовником і забезпечуємо гарантійне обслуговування виробів, які виготовляє «Маяк». На відміну від іноземних виробників озброєння, ми знаходимося тут, поруч, і маємо можливість оперативно проводити гарантійне та післягарантійне обслуговування. Замовник може побачити на власні очі всі етапи виробництва та проконтролювати їх. Цими періодичними випробуваннями ми підтвердили спроможність заводу виготовляти якісні танкові кулемети. Наразі ми готуємося до випробувань ще одного нашого виробу – унікальної, першої в світі піхотної гармати калібру 14,5 мм», – повідомив пан Гордєєв.

Успішні періодичні випробування КТ-7,62 розширюють також і експортний потенціал українського кулемета, вважають на Заводі. Вже сьогодні це сімейство кулеметів прийнято на озброєння у більш ніж 60 країнах світу. Усі вони – потенційні замовники українського збройового заводу, який нарощує темпи виробництва після років занепаду.

У найближчих планах Заводу, розповідає Гордєєв, розробка нової версії кулемета КТ-7,62 під набій 7,62х51 NATO. Її хочуть завершити за рік. Після цього Україна отримає можливість поставляти кулеметами вітчизняного виробництва збройним силам країн НАТО.

Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62 мм (набій 7,62 х 54 R)– призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів. Розроблений та виробляється на АТ «Завод «Маяк». Існують дві модифікації кулемету: КТ-7,62 (танковий) та КМ-7,62 (піхотний). Танковий кулемет КТ-7,62 призначений для встановлення на бронетехніку в якості допоміжного озброєння танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти та іншої військової техніки. Прийнятий на озброєння ЗСУ у 2011 році.

https://ukroboronprom.com.ua/uk/media/25-000-postriliv-osnovnyj-tankovyj-kulemet-zsu-uspishno-projshov-periodychni-vyprobuvannya-foto-video.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий