пятница, 2 апреля 2021 г.

Технологии в бронетранспортеростроении. Керамическая броня. Бронепанели.

 31.03.2021 р.

Українська керамічна броня виходить на держвипробування

Навісні керамополімерні бронепанелі для додаткового захисту легкоброньованої техніки від ураження бронебійними набоями калібрів від 7,62 до 14,5 мм з 2018 року створює ДП СЗТФ «Прогрес» разом з ХКБМ та київськими науковцями.

 Про це повідомляє інформаційна агенція «Defense Express».

 Створення таких бронепанелей – задача складна, особливо з урахуванням відсутності в Україні промислового виробництва захисних елементів на основі кераміки. Разом з тим, сьогодні у СЗТФ «Прогрес» говорять про успішне проведення попередніх випробувань цього виробу та підготовку до державних випробувань, які планують провести вже в цьому році.



 Роботи з удосконалення дискретної керамополімерної композитної броні СЗТФ «Прогрес» ведуться спільно з Харківським конструкторським бюро з машинобудування (ХКБМ) в ініціативному порядку, з надією зацікавити Міністерство оборони України.

 Сучасні керамополімерні композитні бронепанелі від ДП СЗТФ «Прогрес» виглядають так:

 

керамополімерні композитні бронепанелі

Як розповів представник компанії, фахівці та науковці, які займаються проєктом, розробили технологію виробництва керамополімерних композитних бронепанелей різних рівнів захисту – з 1 до 4 рівень згідно зі STANAG 4569. Причому усі технічні рішення, напрацьовані у процесі виконання ціього проєкту, захищено патентами – всього розробники отримали 13 патентів на корисну модель.

 Конструкція керамополімерних композитних бронепанелей Конструкція керамополімерних композитних бронепанелей

Для виробництва бронепанелей використовуються керамічні бронеелементи на основі оксиду алюмінію, які також виготовляються за власною технологією.

 Бронепанелі мають макрошарувате компонування і складаються з дискретного керамічного шару, який розміщується у високоміцній полімерній матриці, та текстильно-полімерного затримувального шару. Додатково бронепанелі можуть оснащуватись підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену.

 

Кріпити їх на штатній броні легкоброньованої техніки планують за допомогою бонок. Таку конструкцію бронепанелей зумовили результати останніх досліджень. Вони доводять, що саме багатошарові конструкції, які поєднують елементи кераміки та полімерних композитів, спроможні забезпечити надійний захист від високоенергетичних динамічних навантажень.

 Так керамічні елементи та бронепанель виглядали раніше:

 


Так керамічні елементи та бронепанель виглядали раніше

На фото нижче: ліворуч – виріб 2018 року. Праворуч – так керамічна броня виглядає сьогодні:

 


так керамічна броня виглядає сьогодні

За цей час була доопрацьована та кардинально змінилася конструкція внутрішніх елементів, змінилася технологія виробництва, хімічний склад елементів, що позитивно вплинуло на якість та ефективність виробу.

Сьогодні проєкт створення дискретної керамополімерної композитної броні знаходиться на завершальному етапі. Наразі ведуться роботи з оптимізації масогабаритних характеристик керамополімерної броні з метою зниження її питомої ваги.

Дослідні зразки бронепанелей на постійній основі проходять натурні балістичні випробування на полігоні ХКБМ за участю представників 85-го Військового представництва Міністерства оборони України за програмою-методикою, розробленою ХКБМ.

  Різні за розмірами та формою керамічні елементи, що використовуються у бронепанелях

Як повідомляють у ДП СЗТФ «Прогрес», на сьогодні завершено цикл попередніх натурних балістичних випробувань. Підтверджено високу живучість та вогнестійкість керамополімерної броні, а також її ремонтопридатність в польових умовах.

https://www.ukrmilitary.com/2021/03/keramika.html

Элементы украинской керамической брони, представленные на выставке в Нижнем Тагиле RAE-2013:






коментар на сторінці

Сергей Белозеров • 14 годин тому

Залишилось ще геть зовсім не багато - успішно пройти держ. випробовування, довести енералам МО та НГШ, Головнокомандуючому ЗСУ крайню потребу ЗСУ у цієї системі захисту,упорядкувати цю систему з системою ТУ МО, внести у ДОЗ, отримати державне фінансування від Мінфіну, почати виробництво, довести енералам МО що якість відповідає потребам ЗСУ, почати постачання у ЗСУ, отримати гроші від МО за відгруженну продукцію!

Дай Боже встигнуть до кінця війни.

Це тезисно що їм залишилося зробити ! 


10.10.2018

Система перфорированной противопульной защиты «Янгол»  (впервые представлена на выставке «Зброя та безпека — 2018»)



На стенде НПП «Техимпекс» представлен также БРДМ-2Т - вариант модернизации пока незаменимого БРДМ-2, первый показ которого состоялся на ОРУЖИЕ И БЕЗОПАСНОСТЬ – 2017. На этот раз он показан в варианте модернизации с использованием комплекта навесной перфорированной противопульной защиты «Ангел»  против боеприпасов калибра 7,62 х 54 мм (тип Б32).



Система перфорированной противопульной защиты «Янгол» предназначена для повышения уровня защищенности ЛБТ в условиях применения крупнокалиберных снайперских комплексов и инновационных бронебойных боеприпасов.  Это решение рождено именно потребностью времени и теми угрозами с которым ежедневно сталкиваются подразделения, участвующие в операции объединенных сил.

Перфорированные элементы защиты отличаются высокой устойчивостью при многократных повторных попадание и значительно превосходят по стойкости все известные защитные конструкции на основе оксидной керамики.  Они предназначены для установки на любые типы ЛБТ советского, украинского и западного производства, является быстросъемные и полностью взаимозаменяемыми.

Сейчас компанией «Техимпекс» разработаны и предлагаются потребителям варианты перфорированного защиты против боеприпасов калибров 7,62х54 мм тип шара Б32;  12,7х108 мм тип шара Б32;  14,5х114 мм.

https://andrei-bt.livejournal.com/958013.html


Комментариев нет:

Отправить комментарий